Notarai pasididino minimalią civilinio draudimo sumą

Home/Posts/Notarai pasididino minimalią civilinio draudimo sumą

Notarai pasididino minimalią civilinio draudimo sumą

Nuo spalio 1 d.  notarų profesinės civilinės atsakomybės privalomojo draudimo suma beveik du kartus viršija numatytąją įstatyme, teigia Lietuvos notarų rūmai.

„Šiuo metu Notariato įstatymas numato, kad notarų profesinės civilinės atsakomybės privalomojo draudimo minimali draudimo suma yra 29 tūkstančiai eurų vienam notarui kiekvienam draudžiamajam įvykiui. Su draudimo įmone pavyko sutarti, kad naujojo draudimo periodo minimali draudimo suma didinama vos ne dvigubai“, – teigia Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis.

Jo teigimu, poreikį padidinti draudimo sumą lemia tai, kad auga notarų tvirtinamų nekilnojamojo turto perleidimo ir kitų sandorių vertė.

Pasak M. Stračkaičio, nuo š. m. spalio 1 dienos įsigaliojus naujam draudimo laikotarpiui, visi Lietuvos notarai bus draudžiami 50 tūkstančių eurų minimaliai privalomojo draudimo sumai vienam draudžiamajam įvykiui. Tai numatyta Notarų rūmų sudarytoje profesinės civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartyje su draudimo įmone „AIG Europe Limited“ ir draudimo brokeriu – UADBB „Balto Link“.

Siekdami tvirtesnių garantijų, kad galima žala bus atlyginta, Lietuvos notarai turi galimybę apsidrausti ir savanoriškuoju civilinės atsakomybės draudimu savo pasirinktai sumai.

Notariato įstatymas numato, jog apdraudžiama notarų civilinė atsakomybė už notarų, jų atstovų ir notarų biurų darbuotojų kaltais veiksmais padarytą žalą, vykdant notaro profesinę veiklą.